Het FAGG publiceert het auditrapport “Inspectie, biovigilantie en externe communicatie met fertiliteitscentra” naar aanleiding van de zaak van de spermadonaties.
Het FAGG publiceert vandaag het auditrapport dat werd opgesteld door de Federale Interne Audit (FIA) naar aanleiding van het dossier van de spermadonor met een TP53-genmutatie en het niet naleven van de wettelijke limiet van zes vrouwen per donor.
Deze audit, uitgevoerd op verzoek van minister Frank Vandenbroucke, had betrekking op de interne processen van inspectie, biovigilantie, beheer van externe klachten en externe communicatie, en ook op de conformiteit van de wetgeving.
De interne audit is nu afgerond en het auditrapport is beschikbaar op onze website. De publicatie kadert in de wil tot transparantie en verantwoordelijkheid van het FAGG tegenover burgers en betrokken families.
We herinneren eraan dat dit dossier een prioriteit blijft voor het FAGG. De resultaten van dit rapport worden meegenomen in het herstelplan van het agentschap.
Contact
Voor vragen kunt u contact opnemen met het FAGG via icm@fagg.be.